آکادمی آموزش بازاریابی اینترنتی وتازه های دنیای دیجیتال مارکتینگ

منوی مقالات بازاریابی
مدل سازی آمیخته بازاریابی در مقابل مدلسازی تخصیص : کدام یک برای کسب وکار شما مناسبتر است؟

مدل سازی آمیخته بازاریابی در مقابل مدلسازی تخصیص : کدام یک برای کسب وکار شما مناسبتر است؟

مدلسازی آمیخته بازاریابی و تخصیصی با توجه به شاخص های کلیدی که برای کسب و کار خود مشخص کرده ایم انتخاب میشوند تا از طریق آن قادر به ارزیابی فعالیت های بازاریابی باشیم. براین اساس لازم است…

شاخص های کلیدی عملکرد ( KPIs ) چیست و چگونه برای کسب و کار خود KPI تعریف کنیم؟

شاخص های کلیدی عملکرد ( KPIs ) چیست و چگونه برای کسب وکار خود KPI تعریف کنیم؟

سازمانها از شاخص های عملکرد کلیدی ( KPI ) در سطوح مختلف برای سنجش موفقیتشان در دستیابی به اهداف بهره می گیرند. KPIهای سطح بالا بر عملکرد کلی شرکت تمرکز می کنند، درحالیکه…

چگونه یک استارت آپ یا کسب و کار جدید را شروع کنیم ؟

چگونه یک استارت آپ یا کسب و کار جدید را شروع کنیم ؟

برای اینکه استارت آپی شروع شود و ایده آن به واقعیت بپیوندد باید بدانیم چه محصولی قرار است تولید شود، هزینه های این استارت آپ چقدر است، چگونه این هزینه ها قرار است تامین شود و بسیاری سوال دیگر که پاسخگویی به آنها روند آغاز به کار استارت آپ را تسهیل می کند.

قیف بازاریابی(Marketing Funnel) چیست؟

قیف بازاریابی (Marketing Funnel) چیست؟

اگر درمورد تحلیل های بازاریابی مطالعه کرده باشید، حتما به واژه قیف بازاریابی برخورد کرده اید. اگر کنجکاو هستید بدانید قیف بازاریابی چیست و چه کاربردی دارد، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

اینفوگرافیک : چگونه برای کسب و کار خود ارزش پیشنهادی جذاب ایجاد کنیم؟

اینفوگرافیک : چگونه برای کسب و کار خود ارزش پیشنهادی جذاب ایجاد کنیم؟

اینکه کسب و کاری بتواند مشتریان جدیدی را جذب کرده و وعده های فعلی خود را نیز محقق کند مستلزم این است که بداند مشتریانش چه کسانی هستند و چه نیازها و خواسته هایی دارند و پیشنهادش برای برآورده ساختن این نیازها چیست؟

اینفوگرافیک: بازاریابی محتوایی در برابر تبلیغات سنتی

اینفوگرافیک: بازاریابی محتوایی در برابر تبلیغات سنتی

“محتوا پادشاه است”. این جمله از بیل گیتس نشان می دهد که اگر می خواهید حضوری قدرتمند در فضای رقابتی داشته باشید دیگر نمی توانید به استراتژی های تبلیغاتی اکتفا کنید بلکه باید محتوایی ارزشمند ارائه دهید.

چگونه ارزش پیشنهادی استارت آپ را ایجاد و ارزیابی کنید؟

چگونه ارزش پیشنهادی استارت آپ را ایجاد و ارزیابی کنید؟

مشتریان تنها محصول فیزیکی یا خدمت ما را خریداری نمی کنند، بلکه آنچه که مشتریان را به سمت ما می کشاند ارزش پیشنهادی ما است و تمایز و برتری ما نسبت به رقبا را نشان می دهد. شما چگونه ارزش پیشنهادی استارت آپ یا کسب و کارتان را تعیین کرده اید؟

5 گام اصلی به منظور موقعیت یابی رقابتی شرکت های فعال در زمینه فناوری

۵ گام اصلی به منظور موقعیت یابی رقابتی شرکت های فعال در زمینه فناوری

لزوما تمامی کسب و کارها تا آخر مسیر تعیین شده پیش نمی روند، در این میان هستند شرکت هایی که به دلایلی اقدام به خروج از بازار می کنند. آنچه که موفقیت شرکت را در خروج مناسب از بازار و وجود خریداران خوب تضمین می کند موقعیت یابی رقابتی است که…

9 استراتژی بازاریابی کم بودجه که هر استارت آپی می تواند از عهده آن بربیاید

۹ استراتژی بازاریابی کم بودجه که هر استارت آپی می تواند از عهده آن برآید

اگر به تازگی کسب و کار خود را آغاز کرده اید و دچار کمبود بودجه هستید، بازاریابی را از معادلات خود حذف نکنید بلکه سعی کنید با استفاده از استراتژی های بازاریابی کم بودجه به رونق کسب و کار خود کمک کنید. آیا با استراتژی های بازاریابی کم هزینه آشنایی دارید؟

7p بازاریابی برای حفظ مشتری

۷p بازاریابی یا آمیخته بازاریابی برای حفظ مشتری کدامند؟

در این دنیا حفظ مشتری به اندازه به دست آوردن مشتری با اهمیت است. بنابراین ما به دنبال جواب این سوال هستیم که چگونه از ۷P بازاریابی برای بازاریابی حفظ مشتری بهره ببریم.

چگونه مکان کسب و کارمان را در گوگل مپ ثبت کنیم؟

چگونه مکان کسب و کارمان را در گوگل مپ ثبت کنیم؟

چقدر با امکانات و فرصتهایی که شرکت گوگل برای کسب و کارها فراهم آورده است، آشنایی دارید؟ آیا موقعیت شرکت خود را در گوگل مپ ثبت کرده اید؟ فرصت را از دست ندهید اگر با روند ثبت شرکت در گوگل مپ آشنا نیستید مراحل گام به گام این مقاله را اجرا کنید.