آکادمی آموزش بازاریابی اینترنتی وتازه های دنیای دیجیتال مارکتینگ

منوی مقالات بازاریابی

گانت چارت چیست و مزیت های آن در استفاده از پروژه های بازاریابی

نرم افزارهای مدیریت پروژه این امکان را فراهم می کند تا افراد، کارکنان و حتی نیروهای خارجی که با شما همکاری می کنند را مدیریت نمایید، یکی از نرم افزارهای رایگان در حوزه ی مدیریت پروژه گانت چارت است.

قیف بازاریابی(Marketing Funnel) چیست؟

قیف بازاریابی (Marketing Funnel) چیست؟

اگر درمورد تحلیل های بازاریابی مطالعه کرده باشید، حتما به واژه قیف بازاریابی برخورد کرده اید. اگر کنجکاو هستید بدانید قیف بازاریابی چیست و چه کاربردی دارد، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

بازار هدف (Target Market) چیست؟

بازار هدف (Target Market) چیست؟

تعیین بازار هدف یکی از اصلی ترین گام های شروع یک کسب و کار است. بازار هدف آن دسته از مصرف کنندگانی هستند که شما محصولات و خدمات خود را برای آن ها تولید و بازاریابی می کنید. شناخت درست نیازها و علایق و سبک زندگی آن ها، شما را در داشتن بازاریابی موفق و نیز کسب وکاری موفق کمک می کند.

شاخص آگاهی از برند (Brand Awareness Metric)

شاخص آگاهی از برند (Brand Awareness Metric)

برای اطلاع از اینکه که جامعه هدف چه دیدی نسبت به برند شما در شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو دارند از شاخص آگاهی از برند (Brand Awareness Metric) که عملکرد برند…

نحوه همگام سازی بازاریابی با سفر مشتری

نحوه همگام سازی بازاریابی با سفر مشتری

چگونه می توانیم بازاریابی را با سفر مشتری همگام کنیم تا آنها را به مشتریانی وفادار تبدیل نماییم؟ چگونه عمل کنیم تا در میان رقبا مشتریان ما را ترجیح دهند؟ جواب این سوالات در همگام سازی بازاریابی با سفر مشتری است…

اهمیت تحقیقات کیفی و کمی برای کسب و کارهای کوچک چیست؟

اهمیت تحقیقات کیفی و کمی برای کسب و کارهای کوچک چیست؟

کلید موفقیت هر کسب و کاری، توانایی اتخاذ تصمیمات آگاهانه است. برای بدست آوردن تصویر واقعی از نحوه توسعه بازار خود کافی است، تحقیقات کمی و کیفی در بازار یکی از ارکان مهم مسیر موفقیت است.

چگونه از تبلیغات در اینستاگرام برای برندسازی استفاده کنید؟

چگونه در تبلیغات از اینستاگرام برای برندسازی استفاده کنید؟

یکی از شیوه ها و ابزارهای تبلیغاتی جدید که کسب وکارها می توانند از آن برای معرفی برند و جذب مشتریان جدید استفاده کنند، اینستاگرام است. تبلیغات در اینستاگرام نیز تکنیک ها و قواعد خاص خود را دارد. اگر کنجکاو هستید که در مورد این قواعد اطلاعات بیشتری کسب کنید این مقاله را از دست ندهید.

چگونه در کمتر از دو دقیقه جایگاه یابی برند شخصی تان را انجام دهید

چگونه در کمتر از دو دقیقه جایگاه یابی برند شخصی تان را انجام دهید

برند شخصی نیز همانند سایر گونه های برند نیازمند جایگاه یابی مناسب و درست است تا فرد بتواند اثر قابل توجهی بر ذهنیت و برداشت دیگران از خود داشته باشد. جایگاه یابی برند شخصی قدرت افراد را بخصوص در زمان مصاحبه شغلی و تحصیلی نشان می دهد و تمایز فرد را برجسته می سازد.

بازاریابی مستقیم (Direct Marketing) چیست؟

بازاریابی مستقیم (Direct Marketing) چیست؟

بازاریابی مستقیم یکی دیگر از انواع بازاریابی است که به دنبال ارتباط و تماس مستقیم با مشتریان است تا محصولات و خدمات را معرفی و تبلیغ نماید. آگهی های چاپی، ایمیل ها، تماس های تلفنی و حضوری از جمله شیوه های بازاریابی مستقیم هستند.