منوی مقالات بازاریابی

آزاده اردشیری چم

آموزش استراتژی بازاریابی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

آیا بازاریابان باید به مسئولیت اجتماعی شرکت نیز توجه کنند؟

برای مشاهده ادامه مطلب وارد اکانت خود شوید.

ورود به سایت

وارد اکانت خود شوید.

ثبت نام

اکانت خود را هم اکنون بسارید.

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برای بازسازی رمز نام کاربری یا ‍ایمیل خود را وارد نمایید.

گاهی اوقات نام بازاریاب با عبارات بسیار منفی مانند : آزاردهنده، عذاب­ آور و حیله­ گر گره می­ خورد. واقعا چرا اینگونه است؟

چون برخی مواقع کار ما بازاریابان چه بخواهیم و چه نخواهیم تبلیغ فعالیت های شرکت مان است، و متاسفانه گاهی اوقات کسب و کارها تصمیمات ضعیفی می­ گیرند و گاهی نیز تصمیمات شان کاملا فکرشده است و عواقب بلندمدتی همچون تخریب محیط زیست، تعدیل نیرو در یک جامعه خاص یا ناراحتی های مزمن را در نظر نمی­ گیرند.

پس تعجبی ندارد که گاهی ناخوشایند به نظر برسیم زمانی که کار ما در گرو تلاش برای مثبت جلوه دادن شرکت یا فقط کم کردن توجهات جامعه از قضایای ناخوشایند حاصل از برندمان است.

با این اوصاف آیا اندیشیدن به استراتژی­ های بلندمدت کسب و کار نیز بر دوش بازاریابان می­ افتد؟ آیا باید از فکرهای همیشگی مثل جذب مشتری، رسانه های اجتماعی و طراحی مجدد وبسایت دست بکشیم و وارد دنیایی شویم که در آن به دنبال فهم بهتر تاثیرات کسب و کارمان بر جامعه باشیم؟ به عبارت دیگر آیا مسئولیت اجتماعی شرکتی ( CSR – Corporate social responsibility ) باید بخشی از استراتژی بازاریابی شما شود؟

مسئولیت اجتماعی شرکت ( Corporate social responsibility ) ( CSR ) چیست؟

مسئولیت اجتماعی شرکت ( Corporate social responsibility ) ( CSR ) مشخصا یک فعالیت اخلاقی است. درحالی که برای این واژه تعاریف طولانی و فانتزی زیادی وجود دارد، ( CSR ) به زبان ساده یعنی درک تاثیرات و نتایج فعالیت های شما بر جوامع مختلفی که با برند شما در ارتباط است. مسئولیت اجتماعی همان تصمیم­ گیری است که از نظر اخلاقی درست باشد.

مقاله مرتبط:  ایجاد کمپین های بازاریابی اینترنتی جذاب در شبکه های اجتماعی به منظور کسب وفاداری برند

در Wikipedia مسئولیت اجتماعی این چنین تعریف شده : مسئولیت اجتماعی شرکت یک فرایند با هدف پذیرش مسئولیت کلیه فعالیت های شرکت و افزایش تاثیرات مثبتی که از طریق این فعالیت ها به محیط، مصرف ­کنندگان، کارکنان، جوامع، سهامداران ( کلیه افراد یا حوزه ­هایی که ذینفع محسوب می شوند ) وارد می­ شود، است.

چرا مسئولیت اجتماعی شرکت مهم است؟

امروز توجه به حوزه ( CSR ) حیاتی تر از هر زمان دیگری است. چندین دهه پیش جهان در دست حاکمیت بود و یک کشور یا ایالت یا برخی ارگان های دولتی چگونگی اداره دنیا را تعیین می ­کردند، اقدامات آنان شرایط اقتصادی را تحت تاثیر قرار می ­داد و مقررات آنها چگونگی حل مسایل را دیکته می­ کرد. و در حالی که این موضوع هنوز در سطوح مختلفی همچنان درست است ولی کسب و کارها در حال حاضر حاکمان جهان اند اگرچه خودشان اینگونه تصور نمی­ کنند.

مسئولیت اجتماعی شرکت

( CSR ) چه ارتباطی با بازاریابی دارد؟

حتی اگر بازاریابان کسانی نباشند که در نهایت این تصمیمات که تاثیرات گسترده ­ای بر جوامع مختلف دارند، را می­ گیرند ولی نقش جداناپذیری در ارسال پیام و ارتباطات مربوط به آنها دارند. بنابراین زمانی که از برنامه ­هایی بازاریابی صحبت می ­کنیم، فرصت هایمان را در نظر می­ گیریم یا برای کمپین ها آماده می­ شویم، واجب است که مسئولانه­ فکر کنیم.

در حقیقت داده ­های حاصل از تحقیقات حاکی از این است که مسئولیت ­پذیری رابطه مستقیمی با خرید دارد. با این تفاسیر آیا این به این معنا نیست که می توان از توجه به مسئولیت اجتماعی  به عنوان یک استراتژی پیام ­رسانی ( messaging strategy ) در کمپین های بازاریابی خود استفاده کنیم و درآمدمان را افزایش دهیم؟ البته که می­توان.

مقاله مرتبط:  ایجاد یک مسابقه موفق در شبکه ی اجتماعی برای رشد برند

برخی حتی معتقدند که مسئولیت اجتماعی شرکت یک ابزار بازاریابی است. در یکی از مقالات اخیر در موسسه مالزی، مدیرعامل ( RockCrops ) محمد ظریف افندی می­ گوید:” ما مدافعان قوی بازاریابی با توجه به مسئولیت اجتماعی هستیم که البته تنها به معنای استفاده از بودجه ( CSR ) نیست بلکه پیامی ­است که می­ خواهیم به مشتریانمان منتقل کنیم. و همچنین یک خدمت اجتماعی ساده فقط به دلیل یک کار نیک نیست بلکه می ­تواند برای بازاریابی و برندینگ کسب و کارهای کوچک و متوسط ( SMEs ) نیز کارگشا باشد. تنها مسئله پیش رو مرتبط کردن مسئولیت اجتماعی شرکت با بازاریابی است. ( CSR ) می ­تواند بیش از انکه فکر کنید برای جامعه و همچنین کسب و کار ارزشمند باشد.”

چگونه بازاریابی و مسئولیت اجتماعی شرکت را به هم مرتبط کنیم؟

اگر موافقید که بازاریابی و مسئولیت اجتماعی شرکت باید همسویی داشته باشند، در زیر چند راه عملی برای این کار می ­آوریم که می­توانید از آنها در شرکت خود استفاده کنید.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

بیش از ده سال است که در حال کسب تجربه و مطالعه مستمر در زمینه برندینگ و بازاریابی هستم. علم و صنعتی زنده و پویا با گستردگی فراوان که امروزه با زندگی همه ما عجین شده است. از اینرو همواره در اشتیاق آموختن رویکرد های نوین بازاریابی و کسب تجربه های جدید در این زمینه هستم. دوست دارم اوقات فراغتم را با دورهمی های دوستانه، سفرهای خانوادگی، ویا کتاب و موسیقی بگذرانم.

مطالب مشابه ...