منوی مقالات بازاریابی

ثریا سلوکی

آموزش استراتژی بازاریابی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

ارتباط بین برنامه‌ریزی استراتژیک و استراتژی‌های بازاریابی

برنامه‌ریزی استراتژیک فرایند گسترده‌ای است که می‌تواند کل کسب و کار و یا بخشی از یک کسب و کار، از قبیل بازاریابی را دربرگیرد. استراتژی‌های بازاریابی از برنامه‌های استراتژیک گرفته می‌شوند. برای درک بهتر ارتباط بین این دو، درک هدف از برنامه‌ریزی استراتژیک، فرآیند برنامه‌ریزی، تفاوت بین اهداف بلند‌مدت، اهداف کوتاه‌مدت، استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها و نقش مهم اندازه‌گیری در برنامه‌ریزی استراتژیک مهم هستند.

هدف از برنامه‌ریزی استراتژیک :

برنامه‌ریزی استراتژیک برای ایجاد یک سازمان، بخش‌های مختلف آن و یا حتی بازیگران شخصی آن، از طریق برنامه بازی یا نقشه راه، برای رسیدن به اهداف و مقاصد خاص طراحی شده است. برنامه‌ریزی استراتژیک اثرات و فرصت‌های داخلی و خارجی را برای در نظر گرفتن آنها در ایجاد استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها شناسایی می‌کند. از نقطه‌نظر بازاریابی، برنامه‌ریزی استراتژیک ممکن است به شما، جهت شناسایی فرصت‌های جدید بازار و همچنین تهدیدات رقابتی جدید کمک کند.

فرایند برنامه‌ریزی :

در هر فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک از جمله یک فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک بازاریابی، مراحل متعددی نقش دارند. این مراحل عبارتند از : شناسایی هدف کلی برنامه‌ریزی، انتخاب شرکت‌کنندگان تیم، جمع‌آوری داده‌های مربوط به محیط خارجی و داخلی، تجزیه و تحلیلSWOT ( نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها)، توسعه اهداف خاص، ایجاد استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها و طراحی ابزار اندازه‌گیری و فرآیند گزارش. در بسیاری از سازمان‌ها، طرح استراتژیک کلی، برنامه‌های زیرمجموعه از جمله یک طرح بازاریابی استراتژیک را فراهم می‌کند.

اهداف بلند‌مدت، اهداف کوتاه‌مدت، استراتژی و تاکتیک‌ها در برنامه ریزی استراتژیک

اجزای یک طرح بازاریابی استراتژیک شامل اهداف بلند‌مدت، اهداف کوتاه‌مدت، استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها است. اهداف نهایی (بلند‌مدت) گسترده هستند و جهت کلی آنچه سازمان بازاریابی می‌خواهد به آن برسد را مشخص می‌کند. به عنوان مثال افزایش سهم بازار. اهداف کوتاه‌مدت به اهداف کلی گره‌خورده‌اند و درواقع نتایج قابل اندازه‌گیری و مشخص‌تر را بیان می‌کنند. برای مثال، افزایش سهم بازار در یک منطقه جغرافیایی خاص برای یک محصول خاص، با یک مقدار خاص یا با یک تاریخ خاص. استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها نشان می‌دهند که چگونه سازمان قرار است به اهداف و مقاصد خود برسد. استراتژی‌ها اغلب گسترده هستند : به عنوان مثال، پیاده‌سازی یک استراتژی رسانه‌های اجتماعی. تاکتیک‌ها مشخص‌تر بوده و نشان دهنده وظایف فردی برای رسیدن به آن استراتژی هستند. به عنوان مثال، راه اندازی یک حساب توییتر و یا ایجاد یک کانال یوتیوب

مقاله مرتبط:  آمیخته ترفیع چیست و اجزا اصلی آمیخته ترفیع در بازاریابی ( An Effective Promotional Mix )

اهمیت نقش اندازه‌گیری :

باید توجه داشت که تنها انجام برنامه‌ریزی کافی نیست. یک طرح باید شامل انواع روش‌های اندازه‌گیری و یک فرآیند برای نظارت و بررسی نتایج را شامل شود. یک طرح کلی و برنامه ریزی استراتژیک ممکن است اهداف گسترده‌ای را برای بازاریابی تعیین کند؛ طرح بازاریابی اهداف خاص را به طور جزئی‌تر برای بخش بازاریابی جهت نظارت و گزارش‌دهی فراهم می‌آورد. نتایج به دست آمده، چه پایین‌تر و یا فراتر از حد انتظارات باشند ورودی را که برای در نظر گرفتن اعمال تغییرات و یا تنظیمات در برنامه استفاده می‌شود، را فراهم می‌کند. اندازه‌گیری و گزارش‌های مستمر به شما برای حصول اطمینان از اینکه برنامه‌ریزی استراتژیک همچنان در راستای دستیابی به نتایج قابل اندازه‌گیری حرکت می‌کند، کمک می‌کند.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

به موضوعاتی که در زمینه بازاریابی و کسب و کار های کوچک و حتی متوسط است، علاقه زیادی دارم، و برای دنبال کردن علایقم فعالیت در belovedmarketing را انتخاب کرده ام. همچنین وبلاگ نویسی و جست و جو در صفحات اینترنت را دوست دارم. در اوقات فراغت مشغول خواندن کتاب، پختن کیک های کوچک و یا ورزش کردن هستم.

مطالب مشابه ...