منوی مقالات بازاریابی

آزاده اردشیری چم

آموزش کسب و کار

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

چگونه خریدارانی که بار اول در تعطیلات عید به ما مراجعه می کنند را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنیم؟

برای مشاهده ادامه مطلب وارد اکانت خود شوید.

ورود به سایت

وارد اکانت خود شوید.

ثبت نام

اکانت خود را هم اکنون بسارید.

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برای بازسازی رمز نام کاربری یا ‍ایمیل خود را وارد نمایید.

روزهای نزدیک به تعطیلات و به ویژه تعطیلات عید فوق العاده‌ترین زمان از سال است. زمانی که همه مشتریان فعلی شما به خریداران جدید برند که امیدوار به پیدا کردن هدیه ای برای کسانی که دوستشان دارند هستند، ملحق می شوند. زیبایی فصل تعطیلات به همین است، تنها اگر موفق به حفظ و نگهداری مشتریان جدید برند در سال جدید شوید. برای داشتن یک بازاریابی موفق برای تعطیلات عید باید از دو سه ماه قبل شروع به آماده‌سازی خود و برنامه ریزی کنید تا قادر باشید خریدارانی که در این تعطیلات برای بار اول به شما رجوع می کند را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

بنابراین، چگونه می‌توانید یک خریدار جدید را به بهترین دوست تازه ی خود تبدیل کنید؟ بیایید با هم نگاهی به چند روش آسان در خلق مشتریان وفادار بیاندازیم.

برای کسب وفاداری مشتریان به آنها گوش کنید

این زمان از سال بسیار شلوغ است و شما کار‌های زیادی برای انجام دادن در ذهن دارید. بین به روز رسانی وب سایت، افزایش فروش خود، استخدام کارکنان جدید و حمل بسته‌ها به اداره پست، ممکن است مهم‌ترین بخش را فراموش کنید: مشتری

این خریداران جدید سوالات زیادی را در ذهن دارند و بابت پرسیدن آنها از شما، نگران نیستند. زیرا در‌ نهایت اگر شما پاسخگوی سوالات آنها نباشید خرید خود را در جای دیگری انجام خواهند داد. در تعطیلات عید آماده ی دریافت ایمیل‌ها، پست‌های اجتماعی، تماس‌های تلفنی و حتی سوالات زیادی در بخش نظرات وبلاگ خود باشید. همچنین سعی کنید به جای دادن پاسخی که فکر می‌کنید منجر به فروشتان خواهد شد، پاسخ‌های فکر شده ­ای که بر نیاز مشتریان متمرکز است، به آنها ارائه دهید. شفافیت و صداقت راهی به سوی شروع یک رابطه بلند‌مدت هستند.

مقاله مرتبط:  مزیت های سه گانه ی هواخواهی برند بر سود و زیان شرکت
Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

بیش از ده سال است که در حال کسب تجربه و مطالعه مستمر در زمینه برندینگ و بازاریابی هستم. علم و صنعتی زنده و پویا با گستردگی فراوان که امروزه با زندگی همه ما عجین شده است. از اینرو همواره در اشتیاق آموختن رویکرد های نوین بازاریابی و کسب تجربه های جدید در این زمینه هستم. دوست دارم اوقات فراغتم را با دورهمی های دوستانه، سفرهای خانوادگی، ویا کتاب و موسیقی بگذرانم.

مطالب مشابه ...