منوی مقالات بازاریابی

میکائیل اندیشه

مقالات وب سایت برتر

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

معرفی فریم ورکهای فرانت اند ( CSS Frameworks )

برای مشاهده ادامه مطلب وارد اکانت خود شوید.

ورود به سایت

وارد اکانت خود شوید.

ثبت نام

اکانت خود را هم اکنون بسارید.

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برای بازسازی رمز نام کاربری یا ‍ایمیل خود را وارد نمایید.

در مقاله ی قبل به بررسی مفهوم اصلی فریم ورک پرداخته شد و در پایان دسته بندی موضوعی ساده و کامل را بر اساس قابلیت هایی که فریم ورکهای فرانت اند به برنامه نویس می دهند مشخص کردیم و بر این اساس به معرفی فریم ورکهای CSS موجود و کاربردی پرداخته خواهد شد.

فریم ورکهای ساده

این فریم ورکها را اغلب سیستم های گرید ( grid systems ) می نامند، اما در واقع فریم ورک هستند و استایل شیت هایی ( style sheet) را با سیستم های ستونی برای تسهیل توزیع عناصر مختلف بر اساس طراحی ایجاد شده فراهم می کنند. در واقع با استفاده از این فریم ورکها میتوان اساس یک طراحی واکنش گرا را سریع ایجاد و گریدبندی مورد نیاز را پیاده سازی کرد تا بتوانید طرح مورد نیاز خود را در زمان سریعتری به صورت واکنش گرا پیاده سازی کنید.

۱۱۴۰ CSS Grid

۱۱۴۰ grid با نمایشگرهای ۱۲۸۰ کاملاً منطبق است. در مانیتورهای کوچکتر با پهنای مرورگر منطبق می شود. این فریم ورک از مدیا کوئری ( media query ) برای نمایشگرهای موبایل استفاده می کند، بدین گونه که تمامی ستونها زیر هم قرار می گیرند تا جریان اطلاعات معناداری خود را حفظ کند.

Mueller Grid System

MUELLER یک سیستم گریدبندی ماژولار است که برای طراحی لایه های واکنش گرا و غیر واکنش گرا بر اساس Compass از آن استفاده میشود. در این فریم ورک، شما بر پهنای ستون ( column width )، فاصله ستونها ( gutter ) و مدیا کوئری ( media query ) کنترل کامل دارید.

muellergridsystem-css-framework-فریم ورک css

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پس از ورود به رشته IT و آشنایی با برنامه نویسی ++C به حوزه وب علاقه مند شدم و در این حیطه شروع به کار کردم، علاقه زیادی به زبان های برنامه نویسی JavaScript و php دارم، از اینرو یادگیری مداوم و به روز بودن در این حوزه دغدغه همیشگی من است. فیلم و موسیقی سنتی، عکاسی، کوهنوردی و پیاده روی از تفریح های لذت بخش زندگی من هستند.