منوی مقالات بازاریابی

آزاده اردشیری چم

آموزش برندینگ

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

مقدمه ای بر استراتژی برند : ۷ استراتژی حیاتی در خلق برندی قدرتمند

برای مشاهده ادامه مطلب وارد اکانت خود شوید.

ورود به سایت

وارد اکانت خود شوید.

ثبت نام

اکانت خود را هم اکنون بسارید.

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برای بازسازی رمز نام کاربری یا ‍ایمیل خود را وارد نمایید.

بیایید تصور کنیم که شما با این واقعیت تلخ مواجه میشوید که برند شما  البته اگر بتوان نام آن را برند گذاشت به درستی سازمان یافته نشده و استراتژی برند خاصی را برای خود ندارد. یا شاید بدتر از آن، شما برندی را تعریف کرده ­اید، اما متوجه می شوید که این برند با آنچه شما واقعاً هستید و کاری که واقعاً انجام می دهید تناسبی نداشته و نمیتواند شبکه یا ماهیتی یکپارچه ایجاد کند.

اما لازم نیست بترسید. اگر استراتژی برند خود را بررسی کنید یا به درستی آن را تعریف و اجرا کنید میتوانید این مشکلات را حل کرده و یا حتی از بروز آن جلوگیری نمایید.

قبل از اینکه در مورد رنگ مناسب برای استفاده در لوگو یا صدای برندی که برای تعامل با مخاطبان در رسانه ­های اجتماعی باید انتخاب شود، گیج شوید، کاری که باید انجام دهید آن است که مکث کنید و یک قدم به عقب رفته و استراتژی برند خود را مرور کنید.

استراتژی برند چیست؟

استراتژی برند در لغت به معنای برنامه ­ای بلند مدت برای توسعه و پیشرفت برندی موفق است، تا بدین وسیله بتواند به اهداف مخصوص خود دست یابد. ابتدا بیایید بزرگترین تصور غلط در مورد استراتژی برند را تصحیح کنیم، ” برند شما محصول، لوگو، وبسایت و یا نام شرکت­تان نیست“. در حقیقت برند چیزی فراتر از این موارد است، موجودیتی ناملموس است. اما توضیح عاملی که برندهای قدرتمند را از برندهای ضعیف جدا میکند، سخت است.

بنابراین برای کمک به شما در کنترل مقوله ­ای که بسیاری از بازاریابان آن را بیشتر هنر در نظر میگیرند تا علم، ۷ جز حیاتی و جامع استراتژی برند در ادامه به تفصیل بیان شده تا به شرکت شما جهت حفظ بقای خود برای سال­ های متمادی کمک کند.

مقاله مرتبط:  نقش برنامه‌های استراتژیک بازاریابی در پیش بینی آینده

۷ جز جامع استراتژی برند

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

بیش از ده سال است که در حال کسب تجربه و مطالعه مستمر در زمینه برندینگ و بازاریابی هستم. علم و صنعتی زنده و پویا با گستردگی فراوان که امروزه با زندگی همه ما عجین شده است. از اینرو همواره در اشتیاق آموختن رویکرد های نوین بازاریابی و کسب تجربه های جدید در این زمینه هستم. دوست دارم اوقات فراغتم را با دورهمی های دوستانه، سفرهای خانوادگی، ویا کتاب و موسیقی بگذرانم.

مطالب مشابه ...