منوی مقالات بازاریابی

آزاده اردشیری چم

مقالات وب سایت برتر

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

بایدها و نبایدهای وب سایت های کسب وکارهای کوچک

مطابق با آخرین گزارش سایت Clutch، کمتر از نیمی از کسب وکارهای کوچک ( ۴۶% از آن ها ) وب سایت ندارند.

این گزارش بر پایه ی داده هایی است که از بررسی بر روی ۳۵۰ مدیر و صاحبان بنگاه های اقتصادی کوچک که دارای ۱ تا ۱۰ کارمند بوده اند و درآمد سالیانه کمتر از ۱ میلیون دلار داشته اند به دست آمده است.

بایدها و نبایدهای وب سایت های کسب وکارهای کوچک

۳۲% از شرکت هایی که وب سایت نداشته اند، علت نداشتن وب سایت را ربط نداشتن آن به کسب وکار و یا صنعت شان دانسته اند.

۳۰% از آن ها علت را هزینه وب سایت بیان کرده اند و ۱۲% دیگر این گونه بیان کرده اند که به جای وب سایت، پروفایل در رسانه های اجتماعی دارند.

وب سایت/بایدها و نبایدهای وب سایت های کسب وکارهای کوچک

توضیح شکل ۲ : به چه علت شرکت ها وب سایت ندارند؟ بزرگترین دلیل را بی ربط بودن به صنعت یا کسب وکارشان میدانند. دلایل دیگر استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان جانشین وب سایت، هزینه های وب سایت، فقدان دانش تکنیکی و نیاز به حمایت مداوم و … است.

۳/۲ کسب وکارهایی که وب سایت داشته اند ( ۶۸% آن ها ) بیان کرده اند که وب سایت شان موبایل پسند ( mobile friendly ) است. ۱۳% این شرکت ها تصمیم گرفتند که وب سایت شان را امسال موبایل پسند ( mobile friendly ) کنند.

 

Mobile friendly/ بایدها و نبایدهای وب سایت های کسب وکارهای کوچک

توضیح عکس ۳ : ۴۴ % از وب سایت ها موبایل پسند ( Mobile friendly ) هستند و باقی استراتژی های متفاوتی برای موبایل پسند شدن دارند.

۴۰ % از صاحبان کسب وکارهای کوچک که وب سایت های برتر دارند برنامه ریزی کرده اند که امسال در سئوبهینه سازی موتور جستجو سرمایه گذاری کنند و وب سایت شان را تغییراتی دهند و بهتر کنند و ۳۰ % از آن ها در تعاملات اجتماعی و ۳۹% از آنها در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری کنند.

مقاله مرتبط:  8 دستورالعمل برای یک طراحی وب با قابلیت استفاده وب سایت و تجربه کاربری استثنایی

کسب وکارهای کوچک می بایست جهت موفقیت، وب سایت های خود را مورد بررسی قرار دهند /وب سایت های کوچک کسب وکار

توضیح عکس شماره ۴ : بیشترین قسمت هایی که در وب سایت شرکت ها می بایست تغییر کند، سئو، تعاملات اجتماعی با کاربر، محتوا و طراحی و … است.

کسب وکارهای کوچک می بایست جهت موفقیت، وب سایت های خود را مورد بررسی قرار دهند و برای بهبود آن تغییراتی در زمینه سئو، محتوا، تعاملات اجتماعی موبایل پسند بودن انجام دهند.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

بیش از ده سال است که در حال کسب تجربه و مطالعه مستمر در زمینه برندینگ و بازاریابی هستم. علم و صنعتی زنده و پویا با گستردگی فراوان که امروزه با زندگی همه ما عجین شده است. از اینرو همواره در اشتیاق آموختن رویکرد های نوین بازاریابی و کسب تجربه های جدید در این زمینه هستم. دوست دارم اوقات فراغتم را با دورهمی های دوستانه، سفرهای خانوادگی، ویا کتاب و موسیقی بگذرانم.

مطالب مشابه ...