منوی مقالات بازاریابی

مهسا احمدپور

آموزش برندینگ

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

ویژگی انسانی بخشیدن به شخصیت برند : ۸ نکته برای واقعی کردن صدای برند و ( شنیده شدن آن )

برای مشاهده ادامه مطلب وارد اکانت خود شوید.

ورود به سایت

وارد اکانت خود شوید.

ثبت نام

اکانت خود را هم اکنون بسارید.

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برای بازسازی رمز نام کاربری یا ‍ایمیل خود را وارد نمایید.

تنها چیزی که  صاحبان کسب و کار و کارکنان آنها، خانواده­ ها و حتی مشتریان هم در آن وجه اشتراک دارند، چیست؟ خب در ابتدایی­ ترین سطح تمام آنها انسان هستند. بنابراین، چرا در برخی از موارد به نمایش درآوردن آن در تلاش ­های بازاریابی شرکت­ ها به عنوان چالش درنظر گرفته می­ شود؟ اهمیت شناخت و ایجاد شخصیت برند و انسانی کردن پیام برند در چنین شرایطی آشکار می ­شود.

شاید برخی از افراد نمی­ خواهند هیچ تعصبی که ممکن است منجر به تحذیر شدن از هرنوع هدایت بالقوه ­ای شود، نشان دهند. شاید برخی بخواهند خود را به عنوان برندی اکیدا حرفه ­ای نشان دهند. سایرین ممکن است اصلاً به صدای برند خود توجه نکنند، اما ممکن است میل بیشتری برای تمرکز بر یافتن کلمات کلیدی درست برای قرار دادن در پلتفرم ­های خود داشته باشند. عده ­ای ممکن است حتی متوجه این امر نشوند که صدای برندشان به واقع چقدر مصنوعی است. به بیانی دیگر، حقیقت  امر آن است که : شخصیت بخشیدن به برند و انسانی کردن آن دیگر به عنوان یک گزینه­ ی انتخابی در نظر گرفته نمی­ شود، برای هر کسب و کاری به عنوان یک ضرورت به حساب می ­آید. افراد به برقراری ارتباط علاقه دارند. آنها لذت می ­برند که زمان و پول خود را صرف افرادی که می ­دانند در طرف آنها قرار دارند، بکنند و انجام آن چیزی است که در موردش گزارش می­ دهند. بنابراین در دنیای پر رقابت عصر حاضر، این مورد قطعاً در هر کسب و کاری بهترین منفعت را جهت یافتن راهی برای برقراری ارتباط با مشتریان­ رقم می­زند و برندها را به سمت انسانی شدن هدایت می­ کند، بدون توجه به آنکه شما در چه صنعتی فعالیت می ­کنید. در واقع شما در هر صنعتی که فعالیت کنید از این قاعده مستثنی نخواهید بود.

مقاله مرتبط:  ارتباط بین معماری برند و استراتژی کسب وکار

در ادامه چند نکته­ ی مفید را بازگو خواهیم کرد تا بدانید فرآیند ویژگی انسانی بخشیدن به برند و واقعی و طبیعی ­تر کردن صدای برند خود را چگونه آغاز کنید :

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

از زمانی که با بازاریابی آشنا شدم تلفیق علم و هنر آن برایم جذاب بود، و همواره در تکاپوی یافتن جنبه های مختلف و جدید آن بوده ام. و اکنون مشتاقانه مسیر بی پایان یادگیری علم بازاریابی و شناخت هنرهای خارق العاده آن را دنبال می کنم. فیلم و موسیقی، کتاب و بازاریابی، پیاده روی و فوتبال، المان های لذت بخش زندگی من هستند.

مطالب مشابه ...