منوی مقالات بازاریابی

ثریا سلوکی

آموزش استراتژی بازاریابی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

پرسنا چیست و چرا باید به آن توجه کنیم؟

یکی از مشکلات اساسی سازمان‌ها هنگام تدوین استراتژی بازاریابی، ناتوانی افراد داخل سازمان در داشتن نگاهی واقع‌بینانه به آنچه که واقعا انجام می‌دهند از منظر خارج است. پرسنا چیست و چرا باید به آن توجه کنیم پرسنای مشتری یا مصرف کننده Persona ابزاری است که به بازاریابان کمک می‌کند تا بتوانند با ایجاد پلی از شکاف سخت بین تجربه مشتری و انتظارات او از یک سو، و مفروضات ناخودآگاه ارائه دهنده ی محصول و یا خدمت از سوی دیگر با موفقیت عبور کنند.

 

Customer Personas

buyer Persona برای اولین بار توسط شرکت‌های طراحی وب برای تست وب سایتشان استفاده شد. به نظر می‌رسد، اگر این کار به خوبی انجام شود، پرسنا برای تست انواع ایده‌ها، محصولات و فعالیت‌های بازاریابی مفید است.

پِرسنا نوعی مدل ذهنی است. یک فرد خیالی با نام، زندگینامه، داستان و راه منحصر به فرد خود برای انجام کارها است. یک پرسنا باید به اندازه کافی دارای جزئیات روانشناختی باشد تا به شما اجازه دهد بتوانید به راحتی از دیدگاه او گام برداشته و محصولات و خدمات خود را از دیدگاه او ارزیابی کنید. پرسنا همانند سایر افرادی که در یک اتاق برای تصمیم‌گیری نشسته‌اند عمل می‌کند. همچنین  پرسنا در هنگام تصمیم­ گیری به آنچه انجام می‌دهید از یک دیدگاه بسیار خاص نگاه می‌کند و مزایا و معایبی را که به نظرش می‌رسد بیان می‌کند.

آیا چیزی که درمورد آن بحث کردیم واقعا مفید است؟

همیشه یادتان باشد که پرسناها کاربران متوسط نیستند، برعکس آنها کاربرانی هستند که در نقطه های انتهایی بازار هدفتان قرار دارند. اگر محصول شما بتواند جوابگوی نیاز این افراد باشد مطمئنا کاربران میانی و متوسط­­تان را نیز پوشش خواهد داد.

مقاله مرتبط:  مشکلات بازاریابی شبکه ای ( بازاریابی چند سطحی ) چیست؟ ( قسمت اول )

ایجاد پرسنا‌ها در نهایت به ما در پیدا کردن نسخه جدید محصول که منجر به خوشحالی بیش از حد مشتری می‌شود کمک خواهد کرد.

چه چیز یک پرسنای خوب را می‌سازد؟

برای ایجاد یک پرسنای خوب شما نیاز دارید که واقعا فکر کنید او وجود دارد، این کار تا حدی شبیه به روش ورود به شخصیت کسی و عمل کردن به جای او است.

به چه چیزی فکر می‌کند؟ چگونه محصول – خدمتی که ارائه می‌دهیم نیازهای “او” را مرتفع می‌سازد؟ زندگی کردن واقعی با بینش مصرف کننده بسیار مهم است، اما حتی پرسیدن سوالات درست در مرحله ی اولیه، بدون اینکه بتوانیم ببینیم همانطور که مشتری می‌بیند، صحبت کنیم همانطور که “او” صحبت می‌کند و بترسیم همانگونه که “او” می­ترسد، مشکل است.

خلق یک پرسنای خوب به یک تا دو ساعت تلاش متمرکز و افراد راغب برای انجام این کار نیاز دارد. گاهی اوقات انجام فرآیند ایجاد یک پرسنا کمی خسته‌کننده است : خلق تمامی این جزئیات شخصی چه کمکی به ما می کند؟ چگونه ترس‌های پرسنای ما با تلاش‌های بازاریابی ما مرتبط می شود؟

جزئیاتی که برای به تصویر کشیدن پرسنا به آن می‌دهید، دو عملکرد اصلی دارند :

اول آنکه به تسهیل هدایت فرآیند به سمت درک عمیق  و واقعی از افکار، احساسات و رفتار‌های مشتریان کمک می کند. همه ما به طور طبیعی دارای این درک نیستیم و این یکی از دلایل مهم اثربخشی پرسنا است.

چگونه کاری که انجام می‌دهیم نیاز‌های پرسنا را برطرف می کند؟

دوم آنکه به شما امکان پیدا کردن فرصت‌های کشف نشده موجود برای محصول، خدمت و سازمان شما را می‌دهد. همچنین باعث می‌شود که آنچه شما انجام می‌دهید مفیدتر و مرتبط‌تر با زندگی مشتریتان باشد. نشان می‌دهد محصول یا خدمت شما در کجا با آنچه که پرسنا انجام می‌دهد و برای او مهم است به طور سازنده منطبق می‌شود؟ به دست آوردن این بینش بسیار با ارزش است.

مقاله مرتبط:  بازاریابی چریکی یا گوریلا مارکتینگ (پارتیزانی) چیست ؟

پرسناها به شما در پرسیدن سوالات بهتر کمک می‌کنند

پرسش‌های خوب می تواند به نوبه خود منجر به رسیدن به گزینه‌های خوب شود و یا به طور دقیق‌تر به عنوان آزمون اولیه از ایده‌ها و محصولات عمل می‌کنند. هیچ کدام از این‌ها یک جایگزین برای تست در دنیای واقعی نیستند، اما به عنوان یک ابزار ارزشمند انتقادی در روندی که علم و هنر بازاریابی نامیده می‌شود استفاده می‌شوند. پرسناها به شما در جهت برنامه‌ریزی بهتر، تفکر بهتر و در نهایت پس‌انداز پولتان کمک خواهند کرد.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

به موضوعاتی که در زمینه بازاریابی و کسب و کار های کوچک و حتی متوسط است، علاقه زیادی دارم، و برای دنبال کردن علایقم فعالیت در belovedmarketing را انتخاب کرده ام. همچنین وبلاگ نویسی و جست و جو در صفحات اینترنت را دوست دارم. در اوقات فراغت مشغول خواندن کتاب، پختن کیک های کوچک و یا ورزش کردن هستم.

مطالب مشابه ...