منوی مقالات بازاریابی

آزاده اردشیری چم

درس هایی از گوگل

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

استفاده از گوگل آنالیتیک برای افزایش کارایی در بازاریابی محتوا

برای مشاهده ادامه مطلب وارد اکانت خود شوید.

ورود به سایت

وارد اکانت خود شوید.

ثبت نام

اکانت خود را هم اکنون بسارید.

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برای بازسازی رمز نام کاربری یا ‍ایمیل خود را وارد نمایید.

گوگل آنالیتیک ( Google Analytics ) یکی از بهترین دوستان هر بازاریاب دیجیتالی می باشد. شما از طریق گوگل آنالیتیک می توانید شاخص ها و چگونگی تعامل کاربران با برندتان در فضای مجازی را ارزیابی نمایید، و همچنین متوجه شوید که مخاطبین برند شما به چه موضوعاتی بیشتر علاقه مند هستند، تا بتوانید آنها را در استراتژی های بازاریابی محتوایی  برند خود که بخشی از بازاریابی اینترنتی است، لحاظ نمایید.

اگرچه نرم افزارهایی برای سنجش میزان کارایی فعالیت های بازاریابی اینترنتی وجود دارند، اما به دو دلیل عمده ابزار گوگل آنالیتیک به سایر نرم افزارهای بازاریابی اینترنتی ارجحیت دارد :

۱ )  گوگل آنالیتیک یک ابزار رایگان است.

۲ ) ابزار گوگل آنالیتیک توسط کمپانیی طراحی شده و روز به روز توسعه می یابد که خود دارای قوی ترین موتور جستجو در دنیا است. این به این معناست که گوگل آنالیتیک می تواند بهترین اطلاعات را در مورد تاریخچه، روند و میزان جستجوی کلمات در فضای مجازی را برای شما فراهم نماید.

علاوه بر این با گوگل آنالیتیک، شما میتوانید از نرخ تبدیل مشتری، مشخصات کلی مخاطبین که از وب سایت شما بازدید نموده اند ( visitors demographic )  و مسیری را که در وب سایت شما پیموده اند، را ارزیابی نمایید.

اگر شما متخصص بازاریابی اینترنتی هستید، استفاده صحیح از ابزار گوگل آنالیتیک را به شما توصیه می کنیم و حتما درحین استفاده از این ابزار، این موضوع را در نظر داشته باشید که تمامی اعداد و شاخص های ناشی از گوگل آنالیتیک همگی یک هدف را دنبال می کنند. در واقع تمامی این معیارها و اعداد بازگو کننده ساختار و میزان کارایی فعالیت های بازاریابی اینترنتی برند شما هستند. در کل این شاخص ها و اعداد به شما کمک می کنند تا شما یک بازاریاب دیجیتالی حرفه ای شوید.

مقاله مرتبط:  روابط عمومی اینترنتی بهتر است یا سنتی؟

چرا که بازاریابی اینترنتی براساس آزمون و خطا نیست و شما باید دانسته و هوشیارانه در تهیه و اجرای کمپین های بازاریابی دیجیتالی قدم بردارید زیرا که داده ها اطلاعات لازم را برای شما فراهم کرده اند.

در این مقاله به مواردی می پردازیم که به عنوان اطلاعات مفید از طریق ابزار گوگل آنالیتیک می تواند به شما در بازاریابی محتوا کمک کند تا بتوانید عملکرد موفق تری در بازاریابی اینترنتی داشته باشید.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

بیش از ده سال است که در حال کسب تجربه و مطالعه مستمر در زمینه برندینگ و بازاریابی هستم. علم و صنعتی زنده و پویا با گستردگی فراوان که امروزه با زندگی همه ما عجین شده است. از اینرو همواره در اشتیاق آموختن رویکرد های نوین بازاریابی و کسب تجربه های جدید در این زمینه هستم. دوست دارم اوقات فراغتم را با دورهمی های دوستانه، سفرهای خانوادگی، ویا کتاب و موسیقی بگذرانم.

مطالب مشابه ...