منوی مقالات بازاریابی

آزاده اردشیری چم

آموزش بازاریابی اینترنتی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

۱۲ روند بازاریابی محتوا برای سال ۲۰۱۷ کدامند؟

یک راهنمای تصویری برای تاکتیک‌های بازاریابی محتوا که در سال آینده بسیار محبوب‌تر خواهد شد :

بازاریابی اینترنتی با تغییراتی نه تنها در زمینه چگونگی مصرف محتوا بلکه درمورد چگونگی انتشار آن نیز همراه است. این مقاله به تعدادی از روند‌های بازاریابی محتوا می پردازد.

رسانه‌های اجتماعی :

افزایش گزینه‌های چاپ و نشر جدید در رسانه‌های اجتماعی مانند مقالات فوری، قابلیت دیده شدن بیشتری برای ناشران به ارمغان خواهد آورد. همانطور که فیس بوک برای رقابت با موتورهای جستجو برای تولید محتوا تلاش می‌کند، دیگر شبکه‌های اجتماعی در”حاشیه” نیز در حال تلاش هستند. شبکه هایی مانند، اسنپ چت، اینستاگرام  و غیره که زمانی به عنوان حاشیه یاد می‌شدند در حال حاضر بخشی از جریان اصلی بازاریابی  از طریق شبکه های اجتماعی هستند. تجمع محتوا، مانند سرپرست توییتر، کاربران را قادر به دانستن سریع در مورد روندها از یک مکان می‌سازد. اهمیت پرداخت های اجتماعی نیز در حال رشد است. شبکه های اجتماعی به طور مداوم دسترسی طبیعی به محتوای خود را کاهش داده و برای افزایش نمایش به گزینه های پرداخت خود تاکید می‌کنند.

محتوا :

اهمیت شخصی‌سازی محتوا همانطور که به طور فزاینده‌ای به تنها راه برای گذر از اختلالات بازاریابی دیجیتالی تبدیل می‌شود، افزایش خواهد یافت. ایجاد محتوای گرافیکی جذاب و تمرکز بیشتر بر روی شخصی‌سازی آن مسئله مهمی خواهد بود. رویکرد “من به تو” در بازاریابی محتوا، موضوع تمرکز بسیاری از برند‌های تجاری در سال  ۲۰۱۷ خواهد بود. معرفی نمودار دانش گوگل در حال هدایت ناشران به نوشتن برای کاربران به جای موتورهای جستجو است.

تکنولوژی :

عصر واقعیت مجازی در نهایت می‌تواند از طریق محتوا تبدیل به یک حقیقت شود. اگر ویدئوهای ۳۶۰ درجه فیسبوک یک موفقیت و دستاورد بزرگ است، فرصت خوبی است که مقدار زیادی از تغییرات تکنولوژیک جدید در ایجاد محتوا را شاهد باشیم. صحبت کردن در مورد ایجاد محتوا و الگوریتم‌هایی که در حال نوشتن محتوای خودکار هستند بیشتر قابل مشاهده خواهند بود. در آینده اتکای کمتری بر تلاش انسان و اتکای بیشتری بر روی الگوریتم خواهد بود. سال ۲۰۱۷ می‌تواند نگاهی اجمالی به آینده را به ما نشان دهد.

مقاله مرتبط:  انواع مختلف استراتژی های بازاریابی اینترنتی کدام اند؟

تلفن همراه وتاکتیک‌های بازاریابی محتوا :

موبایل همچنان به سرعت در حال رشد است و این موضوع در سال ۲۰۱۷ هیچ تفاوتی نخواهد داشت. محتوای مناسب برای مخاطبان تلفن همراه از همیشه قابل مشاهده‌تر خواهد بود. کمپین‌های هدفمند برای کاربران تلفن همراه، جدای از آنهایی که بر دانلود اپلیکیشن‌ها تمرکز کردند، کشش بیشتری خواهد داشت.

سال ۲۰۱۷ سال نوآوری در محتوا خواهد بود. ۱۲ روند بازاریابی محتوا برای سال ۲۰۱۷ کدامند؟

باراریابی محتوا

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

بیش از ده سال است که در حال کسب تجربه و مطالعه مستمر در زمینه برندینگ و بازاریابی هستم. علم و صنعتی زنده و پویا با گستردگی فراوان که امروزه با زندگی همه ما عجین شده است. از اینرو همواره در اشتیاق آموختن رویکرد های نوین بازاریابی و کسب تجربه های جدید در این زمینه هستم. دوست دارم اوقات فراغتم را با دورهمی های دوستانه، سفرهای خانوادگی، ویا کتاب و موسیقی بگذرانم.

مطالب مشابه ...