منوی مقالات بازاریابی

آزاده اردشیری چم

آموزش بازاریابی اینترنتی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

۵ اشتباه رایج در بازاریابی دیجیتالی که میتواند به برند شما آسیب بزند

برای مشاهده ادامه مطلب وارد اکانت خود شوید.

ورود به سایت

وارد اکانت خود شوید.

ثبت نام

اکانت خود را هم اکنون بسارید.

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برای بازسازی رمز نام کاربری یا ‍ایمیل خود را وارد نمایید.

صاحبان موفق در کسب وکار خوب می دانند اشتباهات بازاریابی دیجیتالی تا چه حد می توانند هزینه ­بر باشند. از فرصت ­های از دست رفته که منجر به شکست در دستیابی به مخاطبان هدف شده است، گرفته تا عرض اندام رقبا در سهم بازار شما که بر میزان فروش اثر می گذارد، تاکتیک ­های بازاریابی که به صورت منفی بر چگونگی توانایی شما در برقراری ارتباط ارزش شما با مشتری اثر می گذارند، می توانند رشد برند را در طول ماه­ ها، هفته­ ها یا حتی در یک روز از بین ببرند. شما اغلب داستان­ هایی را در مورد چگونگی بازاریابی دیجیتالی به شیوه­ ی درست، خوانده یا شنیده ­اید، اما این داستان­ ها و منابع به شما نخواهند گفت، در انجام بازاریابی اینترنتی دقیقاً چه مواردی ایجاد مشکل کرده است، و شما به عنوان صاحب کسب وکار برای اجتناب از این مشکلات چه روندی را باید پیش بگیرید.

در تلاش برای کمک به شما، به منظور یادگیری آنچه در هنگام خلق یک کمپین بازاریابی نباید انجام دهید، تا از این طریق بتوانید کمپینی سریع و کارا را به اجرا درآورید، و همچنین از کاهش نرخ بازگشت سرمایه آسیب نبینید، در ادامه ۵ مورد از شایع­ترین اشتباهات بازاریابی دیجیتالی و روش حل آن، آورده شده است.

۱)  بازاریابی بدون هدف به برند شما لطمه وارد می کند.

هیچ چیز ناامید کننده­ تر از آن نیست که وقتی صاحب یک کسب وکار عنوان می دارد که بر روی کانال بازاریابی مخصوصی تمرکز کرده است، هنوز هیچ برنامه و استراتژی یا حتی منطقی برای این ادعا نداشته باشد، که نشان دهد چرا این کانال بازاریابی آنان را در رسیدن به اهداف­ شان یاری خواهد کرد و این موضوع در بازاریابی دیجیتالی نیز صادق است. این امر غیر ممکن است که بدون دانستن مرحله چرخه ­ی عمر محصول، اهداف یا حتی شاخص ­های کلیدی عملکرد ( KPI )، بتوانید برنامه­ ی بازاریابی خود را آغاز کنید. تلاش برای انجام بازاریابی بدون مشخص شدن این موارد اشتباه بزرگی است، و با اینکه این موضوع بسیار واضح و مشخص است در واقعیت بسیاری از کسب وکارها در اکثر مواقع به همین صورت عمل می کنند.

مقاله مرتبط:  10 عنصر اصلی توسعه هویت برند کدامند؟

اگر در شناسایی آنچه از طریق کمپین بازاریابی قصد اجرای آن را دارید، دچار مشکل شده­ اید، هیچ راهی وجود ندارد که از آن طریق بتوانید اثربخشی خود را ارزیابی کنید و شاخص ­های مخصوص استراتژی خود را برای جوابگویی در مقابل موفقیت و شکست و بودجه لازم و مناسب نگه دارید. برای مثال، اگر یکی از کانال­ های مربوط به استراتژی بازاریابی شما مجموعه­ ای از سرنخ ­ها و اعداد وارقام را به شما بدهد، از کجا خواهید فهمید که این سرنخ ­ها نشانگر بهترین عملکرد برای شرکت شما است؟ بدون استراتژی­ ای که شامل اهداف بیرونی روشن و آستانه عملکرد باشد، هیچ راهی برای توسعه ­ی صحیح برنامه که شما را در رسیدن به اهدافتان یاری دهد، وجود نخواهد داشت.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

بیش از ده سال است که در حال کسب تجربه و مطالعه مستمر در زمینه برندینگ و بازاریابی هستم. علم و صنعتی زنده و پویا با گستردگی فراوان که امروزه با زندگی همه ما عجین شده است. از اینرو همواره در اشتیاق آموختن رویکرد های نوین بازاریابی و کسب تجربه های جدید در این زمینه هستم. دوست دارم اوقات فراغتم را با دورهمی های دوستانه، سفرهای خانوادگی، ویا کتاب و موسیقی بگذرانم.

مطالب مشابه ...