منوی مقالات بازاریابی

بهناز بختیاری

آموزش بازاریابی اینترنتی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

۱۴ نشانه ی ایمیل تبلیغاتی spam کدامند؟

برای مشاهده ادامه مطلب وارد اکانت خود شوید.

ورود به سایت

وارد اکانت خود شوید.

ثبت نام

اکانت خود را هم اکنون بسارید.

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کردید؟

برای بازسازی رمز نام کاربری یا ‍ایمیل خود را وارد نمایید.

ایمیل فروش زمانی که به درستی نوشته شود و به افراد درستی ارسال شود می­تواند یک ابزار بسیار موثر برای جذب مشتری باشد. اما اگر به درستی نوشته نشود و ارزشی به همراه نداشته باشد، گیرنده آن را به پوشه spam میفرستد. در صورتی که این ایمیل ها برای گیرنده حاوی ارزش باشند و به صورت شخصی سازی شده برای آن ها ارسال شوند می­توانند بسیار مفید باشند. حال آیا تا به اکنون به دلایل spam شدن ایمیل ­هایتان و اشتباهاتتان در بازاریابی ایمیلی فکر کرده ­اید؟ در اینجا به ۱۴ نشانه ی ایمیل تبلیغاتی spam اشاره می کنیم.

چگونه احتمال spam شدن یک ایمیل تبلیغاتی بالاتر می­ رود؟

۱ ) از اسم گیرنده در ایمیل استفاده نشود

همه ما ایمیل هایی دریافت کرده­ ایم که اینطور آغاز می­ شوند: “سلام” یا ” آقا / خانم عزیز” آیا شما این ایمیل ها را می ­خوانید؟

استفاده نکردن از اسم گیرندگان در ایمیل باعث می ­شود که این حس در آن­ها ایجاد شود که این ایمیل منحصرا برای آن­ها فرستاده نشده است. اگر از یک قالب آماده ایمیل استفاده می ­کنید و دائما نام گیرنده آن را تغییر می­ دهید، حتما چند بار چک کنید تا مطمئن شوید که اسم درست را در بالای ایمیل نوشته باشید.

۲ ) ایمیل ارسالی حاوی هیچ ارزشی نباشد

“شرکت ما از شرکت های پیشرو در زمینه … است. اجازه دهید تا راجع به آن برایتان توضیح دهم؛ ما در این شرکت به ….”

این نوع ایمیل ها برایتان آشنا نیست؟

سعی کنید هیچگاه ایمیلی که برای مشتریان ارزشی ندارد، ارسال نکنید. مثلا می­ توانید یک محتوای خوب یا زندگینامه ­ی شخصی که آن ها می شناسند یا چند نکته سودمند برای آنها بفرستید.

مقاله مرتبط:  12 نکته در نوشتن محتوا که سبب تمایز برند شما می شود

۳ ) نکات ظریف در شخصی سازی ایمیل تجاری رعایت نشده باشد

آیا عضو LinkedIn هستید؟ ( اگر نیستید بهتر است هر چه سریع تر یک پروفایل برای خود درست کنید. )

LinkedIn حاوی اطلاعات بسیار زیادی از مخاطبان شما است که می توانید از آنها استفاده کنید. اگر یک ایمیل تجاری کسل کننده ارسال کنید تنها خودتان مقصر هستید. می توانید با استفاده از LinkedIn اطلاعاتی راجع به زمینه های مورد علاقه مخاطبانتان پیدا کرده و درباره آنها مطالبی ارسال کنید.

۴ ) ایمیل شما هیچ انعطاف پذیری نداشته باشد

یعنی برای مشتریان شخصی سازی نشده باشد ( مانند در نظر گرفتن شغل، اهداف، مطالبی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می-گذارند و…) یا می توانید حتی مطالبی در مورد شرکت و یا صنعتی که در آن مشغول به فعالیت هستند، ارسال کنید. به طور مثال: اخبار مربوط به شرکتی که در آن کار می کنند یا وقایع مهمی که در صنعت آنها به وقوع می پیوندد یا اهداف اصلی شرکت آن ها یا… .

۵ ) ایمیلی که فقط حاوی یک پرسش باشد

“سلام، برای یک جلسه نیم ساعته زمان دارید؟”

در صورت ارسال چنین ایملیی مخاطبان تان با دیدی که از این جلسه ­ها و ارزش کسب شده از آن دارند، حاضر نیستند حتی یک ثانیه از زمان خود را به آن اختصاص دهند. ایمیل شما می ­تواند یک قرار برای جلسه داشته باشد اما این نباید متن کل ایمیل شما را شامل شود. شما باید واضح بیان کنید که چرا مخاطبان تان باید زمان شان را برای گوش دادن به صحبت ­های شما صرف کنند در غیر این صورت آن ها این زمان را به شما اختصاص نخواهند داد.

مقاله مرتبط:  6 اشتباه در انجام بازاریابی محتوا

ایمیل اسپم - ایمیل تبلیغاتی

۶ ) ایمیلی که تنها درباره شرکت شما باشد

همیشه بزرگان ما به ما گوشزد می کردند زیاد از خودتان تعریف نکنید؟ این نصیحت اینجا نیز کاربرد دارد. اگر شما در کل ایمیلتان درباره خودتان و کمپانیتان حرف بزنید مخاطبان دلیلی ندارند که ایمیلتان را تا انتها بخوانند. سعی کنید مطالبتان درباره آن ها باشد، نه درباره خودتان

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

از زمان تحصیل در دانشگاه، بازاریابی را رشته ای جذاب و هیجان انگیز یافتم و به عنوان یکی از طرفداران بازاریابی مسائل روز آن را دنبال می کنم و همواره به دنبال یادگیری در این زمینه هستم. به همین دلیل حضور در Belovedmarketing را فرصتی برای همراهی با افرادی شبیه به خود ، می دانم. از بودن در جمع خانواده و دوستان، کتاب خواندن و تماشای فیلم لذت می برم.

مطالب مشابه ...